W naszej szkole 1 marca atrakcją dla dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Zerowego były warsztaty ekologiczne pn. „Bajka o drzewie”, a dla uczniów z klas I-III „Las i jego mieszkańcy”. Zajęcia prowadziły panie M. Kochańska-Juda z GLPK oraz M. Roman z BPK. Dzieci z zaciekawieniem oglądały bajkę, która dostarczyła im informacji na temat wyglądu drzewa w zależności od pory roku. Poza tym dzieci poznały zwyczaje zwierząt. Natomiast uczniowie z klas I-III poznali warstwową budowę lasu i jego mieszkańców. Przeprowadzony został quiz, a uczniowie za poprawne odpowiedzi otrzymywali nagrody. Dużo radości sprawiło dzieciom samodzielne przystawianie stempelków zwierząt na planszy lasu.

Dzięki przeprowadzonemu projektowi pt. „Lubię tu być na zielonym” młodsze dzieci z naszej szkoły wzbogaciły swoją wiedzę o otaczającej przyrodzie.

aparatzgal