W roku szkolnym 2019/2020 w konkursie wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski. Do konkursu w ty roku zgłosiła się także klasa III z naszej szkoły.

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu w szkole obchodów Dnia Głośnego Czytania z wykorzystaniem opowiadań o przygodach Słodziaków oraz przygotowaniu wspólnie z uczniami dekoracji pod hasłem „Magiczne Drzewo Słodziaków” uświetniającej wydarzenie. Celem konkursu było zaszczepienie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne.

Jak wcześniej pisaliśmy, że  Dzień Głośnego Czytania z „Gangiem Słodziaków” w naszej szkole odbył się dnia 14 listopada.  Akcja czytelnicza została przeprowadzona w klasach I-III przy współpracy z biblioteką szkolną. Pragniemy dodać, że „Magiczne Drzewo Słodziaków” uczniowie z klasy III wykonali wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy II.

 W konkursie zostało przyznanych 500 wyróżnień, wśród których znalazło  się także „Magiczne drzewo” klasy III i II z naszej szkoły.
 Za wyróżnienie uczniowie otrzymali od organizatorów upominki rzeczowe.

Pomysłodawcą, organizatorem oraz fundatorem nagród w konkursie jest właściciel sieci sklepów Biedronka.

Pracę konkursową można obejrzeć pod poniższym adresem: https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/

 

wyroznienie 02